Príde čas kedy sa bude každý chcieť osamostatniť a nastane preto otázka kam ísť. Teraz nemáme na mysli do ktorého mesta a podobne. Doma sme predsa tam kde sa cítime dobre. Ale bavíme sa tu o tom či je lepšie ísť do novostavby alebo do starého. Ak vylúčime rodinné domy tak potom nám ostáva jediné. A to je panelák. No všetko má svoje pre a proti a budeme preto radi ak si necháte poradiť práve od nás.
Všetko raz skončí
Paneláková výstavba zažila svoj rozmach ešte za minulého zriadenia. V súčasnosti si o tom môžeme nechať iba snívať. No paneláky, ako sú ľudovo nazývané tieto stavby už začínajú pomaly dosluhovať a blíži sa koniec ich životnosti. Nehovoriac o množstve úprav a stavebných zásahov kedy sa mohla poškodiť nosná konštrukcia. Podľa množstva odborníkov, ak sa nezačne k rekonštrukcií panelákov pristupovať skutočne vážne, ich životnosť sa skončí už onedlho. Presnejšie okolo roku 2030.
Keď kvalita, ustúpi cene
Možno si teraz v duchu hovoríte, že u vás bola vykonaná oprava nielen fasády ale aj strechy nebytových priestorov. A vy máte v byte vymenené tie nekvalitné okná ako aj bytové jadro. No sú veci ktoré ovplyvniť neviete. V dobe kedy kvalita musela ustúpiť peniazom sa len len ťažko dá uveriť tomu že práve u vás sa vyhrala firma ktorá dokázala zatepliť celú budovu a to dokonca o 30% lacnejšie pri rovnakej kvalite.
Predispozícia sa meniť nedá
Rizikom sú aj samotné predispozície panelovej bytovky. Dnes je trendom mať spojenú obývačku a kuchyňu. Čo nie je v tehlovom byte problém. No tu sú skoro všetky steny nosné. A stačí jeden či dvaja susedia čo na to kašlú, veď keď to vydržalo do teraz ta to vydrží i potom. A razom je katastrofa na svete.
Steny sú až príliš tenké
Snáď jedinou „výhodou“ je že si tu žijete ako jedna veľká rodina. Pretože steny nie sú práve dobrý izolant zvuku. A preto je počuť všetko a všetkých. Je tak dosť možné že váš večerný súboj o to kto je boss v spálni počula nielen suseda od vedľa aj aj tí pod a nad vami. No, niet nad dobré vzťahy zo susedmi.
Byt